Boyun Germe Ameliyatı ile Gençleşin!

Yaşın ilerlemesi ve vücudun yer çekimine karşı koyamaması nedeniyle vücutta bazı sarkma ve kırışıklıklar meydana gelmektedir. Bu sarkmalar zaman içerisinde yüz dokularını aşağıya doğru çekerek yüzün şeklini bozar. Aşağıya doğru sarkan bu doku boyun bölgesinde birikir. Kadınların pek fazla hoşlanmadığı bu görüntüden çeşitli estetik operasyonlar ile kurtulmak mümkün.

Boyun Germe Ameliyatında Kriterler Nedir?

Hastanın yaşı genç ise boyundaki bu yağ birikintilerinden liposuction (yağ alma) yöntemi ile kurtulunabilir. Hastanın yaşının genç olması önemlidir ve bu işlem için doktor ve hastane seçimi oldukça önemlidir. Çünkü boyun derisi diğer dokulardan daha incedir. Erkeklerde bu işlem, boyun derileri daha kalın olduğundan daha kolay gerçekleştirilmektedir. Boyun germe ameliyatları çoğunlukla yüz germe ameliyatlarının devamı olarak uygulanır. Boyun germe ameliyatında iyi bir planlama yapılırsa izler çok güzel saklanır. Bu ameliyat, çoğunlukla yüz germe ameliyatının devamı niteliğindedir. Bazı durumlarda da yüzdeki sorunlar alt yüze aittir. Bu nedenle de boyun germe ameliyatı yapılabilir.

Operasyon Nasıl Yapılır?

Klasik ameliyatta ameliyat kesisi kulak arkasından saçlı deriye doğru açılır. Yüz ve boyun cildi yukarıya doğru oradan gerdirilir ve cilt içeriden dikişler ile sabitlenir. Fazla deri çıkarılarak, yeniden dikme işlemi yapılır. Bu sayede boyundaki kırışıklıklar ve sarkmalar giderilmiş olur. Boyun gergin ve estetik bir görünüme kavuşur. Ameliyat kesisi kulak arkasından açıldığı için dışarıdan bakıldığında görülmez.

Ameliyat Sonrası Süreç Nasıl İşler?

Estetik boyun germe ameliyatları uygun donanımlara ve şartlara sahip bir hastane genel anestezi altında yapılmalıdır. Operasyon süresi 1 buçuk- 2 saat civarındadır. Boyun altına genellikle kan akışını önlemek için bir dren yerleştirilir. Dren 1 gün civarında kalır. Dren çıktığı zaman taburcu olabilirsiniz.  Operasyon sonrasında çene altından da bir işlem yapıldıysa çene altına bandaj uygulanır. Bu bandaj da 1 hafta civarında kalır. İşlem sonrasında boyun bölgesinde morarma, şişme, ağrı ve uyuşukluk hissi olabilmektedir. Bunların hepsi normaldir. Şişlik yani ödem, 7-10 gün içerisinde hızlıca azalmaktadır. Morarma, hassas bünyeli kişilerde 15 güne kadar sürebilmektedir. Cildin tam olarak oturması ise yaklaşık 6 ayı bulmaktadır.