Op. Dr. Erdal TUĞSEL, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 1982 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 1982-1984 yılları arasında Bingöl’de mecburi hizmetini yerine getirdikten sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ihtisas eğitimine başlamış ve 1990 yılında Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı olmuştur.

1988-1993 yılları arasında İzmir’de SSK Hastanelerinde uzman hekim olarak çalışmış daha sonra Ankara Hava Hastanesi’nde ise askerlik vazifesini yerine getirmiş olan Op. Dr. Erdal TUĞSEL,1994-1996 yılları arasında İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başasistan olarak görev yapmıştır. Aynı zamanda 1995 yılında Brezilya’da Dr. Carlos Oscar Uebel’in yanında çalışmalar yapmış ve Saç Ekim Tekniğini öğrenmiştir.

1996 yılından beri mesleki çalışmalarına serbest hekim olarak devam eden Op. Dr. Erdal TUĞSEL, başta Brezilya ve Belçika olmak üzere çeşitli ülkelerde postgraduate kurslara katılmış, yurtiçinde saç ekimi konusunda panellerde konuşmacı ve kurs eğitmenliğinde bulunmuştur. Ayrıca kendisinin, ‘Saç Ekimi Hakkında Her Şey’ adında bir kitabı mevcuttur ve saç ekimi, yüz estetiği, burun, meme ve vücut şekillendirme, peeling ve ameliyatsız işlemler başlıca ilgi alanlarıdır.