İple Yüz Germe Yöntemi

İple askı, yüz germe için kullanılan en etkili yöntemlerden biridir. İple askı yöntemi tamamen güvenli olup, bu işlemde medikal amaçla üretilen ipler kullanılır. İple askı yöntemi cildinde sarkma ve kırışıklık olan kişiler için uygundur. İple askı sayesinde cildiniz daha gergin ve genç görünür. İple yüz germe tedavisi 35’li yaşlardan itibaren herkes için uygundur. İple yüz germe tedavisi mutlaka uzman kişilere yaptırılmalıdır. Yüzünüzün doğal mimiklerini koruması ve işlemin tamamen naturel görünmesi için uzman hekime iple yüz gerdirme yaptırmalısınız.

İple Askı Uygulaması

İple askı yöntemi lokal anestezi altında yapılır. İşlem sırasında herhangi bir ağrı veya acı hissetmezsiniz. Uzman hekim tarafından belirlenen noktalardan minik kanüller açılır ve medikal ipler yerleştirilir. İple yüz germe işleminde, iplerin yerleştirildiği bölgeler oldukça önemlidir. Bu iplerin konumlandırılması bittikten sonra ipler yukarı doğru gerilerek cildin daha genç ve sıkı görünmesi sağlanır. Ciltte lifting etkisi yaratan bu işlem anında etkisini göstermeye başlar. İple askı yöntemi tek seansta tamamlanır. İple askı seansından sonra cildiniz de hafif kızarıklık olması normaldir, birkaç saat içinde geçecektir.

İple Yüz Germe İşleminde Hangi İpler Kullanılır?

 

İple yüz germe uygulamasında ameliyat tipi ipler kullanılır. Lifting uygulaması için tasarlanan ve bu amaçla üretilen ipler oldukça güvenlidir. Deri altındaki yerleştirilme noktalarına ve derinin sarkma derecesine göre kullanılan ipler değişebilir. Düz, kılçıklı, konili ve tırnaklı ipler, iple yüz germe işleminde en sık kullanılan iplerdir.

İple Yüz Germe İşleminden Sonra İyileşme Süreci

İple yüz germe işleminden sonra hastanede kalmanıza gerek kalmaz. Aynı gün taburcu olabilirsiniz. İşlemden sonraki bir ay güneşten korunmalı ve mutlaka yüzünüze güneş kremi sürmelisiniz. Bir hafta boyunca sıcak duş almamak ve yüzünüze dokunmamanız gerekecektir.

İple Yüz Askısının Etkileri

  • Yüzünüz daha gergin görünür
  • Yüzünüzdeki kırışıklıklar yok edilir
  • Yüzünüzde lifting etkisi yaratılır
  • Çene hattı ortaya çıkar
  • Yüz hatları belirginleştirilir
  • Elmacık kemikleri ve göz çevresi daha genç görünür.

İple Yüz Askısı Güvenli Midir?

İple yüz askısı yaptırmayı düşünen herkesin kafasından ‘yüz gerdirmek için kullanılan ipler kopar mı?’sorusu geçiyor. Yüz gerdirmek için kullanılan ipler kopmaz. 50 yıldan uzun bir süredir kullanılan Caprolactone ipler yani medikal iplerin kopmama garantisi vardır. Yüz mimikleri ve yüz kasları ile uyumlu olan bu ipler zamanla cilt dokusunun şeklini alır ve doğal bir görüntü sağlar. İple yüz askısının etkisi cildinizde ortalama 3 sene boyunca kalır. Aynı zamanda medikal ipler cildin kolajen dokusunu uyararak yüzü gençleşmesini ve kan dolaşımının artmasını sağlar.