Popo Estetiği

Güzel popo sıkı cildi olan, hafif arkaya çıkıntılı, bel ve bacak ile uyumlu, kas tonusu iyi olan popo olarak tanımlanabilir. Poponun güzelliğinde cilt ve kas dokusu kadar leğen kemiğinin yapısı da önemlidir. Yapısal olarak geniş kemik yapısı poponun olduğundan geniş ve bacaklarında daha kısa gözükmesinde neden olur.

Popo şekillendirme ameliyatı yaptırmaya karar verdiğiniz de ayna da (biraz zor olsa da) poponuzun şekline yandan  ve arkadan bakın. Poponuzun düzlüğünden mi, olduğundan büyük gözükmesinden mi şikayetçisiniz, poponuzun kıvrım çizgisi orta hattı geçmiş mi yoksa tüm popo hattı boyunca belirgin mi? Bütün bu bulgularla doktorunuz size en uygun ameliyat hakkında bilgilendirecektir.

Popo şekillendirme ameliyatları nelerdir?

Popo şekillendirme ameliyatları lipofilling ve liposuction (brasillian lift), popo protez ve popo germe ameliyatlarıdır.

Yağ enjeksiyonu ile popo şekillendirme

Yağ enjeksiyonu ile poponuzu dolgunlaştırırken aynı zamanda bel basen gibi poponuzun olduğundan düz gözükmesine neden olan fazla yağ dokusu olan kısımlara da liposuction uygulanır. Böylece bel oyuntusu açığa çıkmış, bacak düzgünlüğü sağlanmış bir vücutta poponuz daha güzel gözükecektir. Bir de eğer poponuz orta dereceli sarkıksa yani; poponuzu her iki tarafta ikiye ayıran dik bir çizgi düşünün. Eğer kıvrım bölgesi orta hattı hafifçe geçmişse  orta dereceli sarkık popoya sahipsiniz  demektir. Bu durumda alttaki kıvrım bölgesini yağ enjeksiyonu ile doldurmak poponuzun daha dik gözükmesini sağlayacaktır.

Yağ enjeksiyonu ile popo şekillendirme de iyi sonuç alabilmek için kas tonusu  ve cilt elastikiyeti iyi olmalı, popo tamamen düz olmamalıdır.

Popo protez

Popo protez ameliyatını poposu düz olan, dolgunluğu çok az olan olgularda dolgunluğu sağlamak amaçlı yaparız. Gizli bölgede kesi yapıldıktan sonra kas dokusu arasına yerleştirilir. Popo protezi de silikon jel dolgulu protezdir.

Popo protezi oturulduğunda patlar mı? Kas güçsüzlüğüne neden olur mu?

Popo protezi ameliyatı sonrası rahatlıkla üzerine oturabilirsiniz. Zaten bir süre sonra varlığını unutursunuz. Kesinlikle kas güçsüzlüğü yaratmaz. Sadece kas içi enjeksiyon yaptırmanız gerektiği durumlarda popo bölgesinden değil başka bölgeden yaptırmanız gerekir.

Popo dikleştirme

Popo dikleştirme ameliyatı özellikle çok kilo vermiş, bu nedenle dokularında sarkıklık oluşmuş olan kişilerde yeniden popo şekli kazandırmak için yaptığımız ameliyattır. Burada sarkmış olan cilt çıkarılır, kişinin kendi yağ ve cilt altı dokusu uygun şekilde katlanarak popo dolgunluğu oluşturulur ve popo cildi üzerine örtülür. İz bırakan ameliyattır. Ancak sağladığı sonuç itibariyle yüz güldürücüdür.